Spotkanie przedstawicieli Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych z Engineo Sp. z o. o.

7. marca 2022 przedstawicie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych odwiedzili firmę Engineo Sp. z o. o. przekazując Certyfikat Członkostwa na ręce Pana Andrzeja Żuczkowskiego Dyrektora kreatywnego.

W ramach spotkania prowadzono rozmowy na temat opracowania elementów kompozytowych do ramy węglowej roweru w technologii pozwalającej na skrócenie czasu wytwarzania.

Obecnie firma Engineo Sp. z o. o. koncentruje swoją działalność na kompleksowym zarządzaniem rozwojem nowego produktu dla branży rowerowej. Jej głównym celem jest generowanie pomysłów, opracowywanie dokumentacji konstrukcyjnej, a także wdrażanie technologii produktu do produkcji seryjnej.

 W skład trzydziestoosobowego zespołu wchodzą wysoko wykwalifikowani konstruktorzy, technolodzy oraz projektanci wzornictwa przemysłowego. Dodatkowo firma dysponuje własnym laboratorium wyposażonym w specjalistyczne urządzenia pozwalające na weryfikację aktualnie projektowanych rozwiązań. W swoim dorobku posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań, nagradzanych na targach branżowych, oraz w konkursach organizowanych przez specjalistyczną prasę.

Opracowana przez Engineo Sp. z o. o.  czysta technologia precyzyjnego malowania farbą wzbogaconą grafenem płatkowym w postaci zredukowanej rGO dla elementów karbonowych. Cechuje się zwiększoną dokładnością pokrycia powierzchni a także uzyskaniem jakości malowanych detali na bardzo wysokim poziomie.

Do malowania Firma używa farb rozcieńczalnikowych wzbogaconych grafenem płatkowym. Grafen dodawany do materiałów kompozytowych zwiększa wytrzymałość powłoki lakierniczej na uderzenia dynamiczne oraz odporność na zarysowania.

ENGINEO Sp. z o. o. POSIADA W OFERCIE LAKIEROWANIE FARBAMI CIEKŁYMI ZARÓWNO POJEDYNCZYCH ELEMENTÓW JAK I SERII DETALI WYKONANYCH Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO TAKICH JAK:
  • Ramy rowerowe.
  • Elementy maszyn i urządzeń.
  • Projekty przygotowywane na indywidulane zamówienie.
  • Personalizacja malowanych elementów.

Kolory oraz specyfikację farb dobierane są na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki wzbogaceniu farb grafenem możliwe jest uzyskiwanie wysoko wydajnego procesu oraz znaczne zmniejszenie ilości defektów powstających na końcowym produkcie takie jak: zacieki oraz „skórka pomarańczy”

FIRMA OFERUJE:
  • Wysoką jakość nakładanych powłok lakierniczych.
  • Indywidualne podejście do każdego zamówienia wg pomysłu klienta „personalizacja”.
  • Terminowość wykonywania zleceń.
  • Możliwość wykonania usługi ekspresowej.

 

Polecane artykuły